Luksus w domowym zaciszu

Luksus w domowym zaciszu

Willa, luksusowa rezydencja, każdy o nich słyszał, każdy, kto posiada wyobraźnię, potrafi domyślić się, jak wyglądają domy luksusowe, w których mieszkają najbogatsi ludzie. Basen, prywatne korty tenisowe, taras, dobra lokalizacja i działka wielkości pola golfowego – tak powinna być wyposażona każda wymarzona rezydencja.

Przeciętnego Kowalskiego stać tylko na kredyt mieszkaniowy w bloku na obrzeżach miasta, bo w centrum po prostu jest za drogo. Jednak każdy z nas ma marzenia i chciałby mieć własny domu, kawałek własnego luksusu. Na najdroższy dom w Polsce statystyczny Kowalski musiałby pracować około 42 tysięcy miesięcy! Dom byłby więc jego po 3, 5 tysiącach lat. Warunki wszakże na zdobycie takiej rezydencji są dwa - pierwszy, że Kowalski dożyje takiego wieku, a drugi, że swoje średnie miesięczne wynagrodzenie w całości przeznaczy na oszczędzanie. Przeciętnego Kowalskiego na taką rezydencję nigdy stać nie będzie.

Projekty domów luksusowych zakładają, że dom stanie na bardzo dużej działce, która może mieć powierzchnię nawet kilku lub kilkunastu tysięcy metrów. Bryła architektoniczna budynku może być zdecydowanie futurystyczna lub klasyczna o charakterze starego dworku. Dom będzie znajdował się w otoczeniu starodrzewia, na terenie działki może zostać zaprojektowane oczko wodne, basen, koty tenisowe, mini pole golfowe. Dom będzie miał minimum dwie kondygnacje i różne udogodnienia oraz mnóstwo elektronicznych gadżetów. Ale przede wszystkim zostanie wyposażony dodatkowo w siłownię, saunę, jacuzzi. Rezydencja musi posiadać słoneczne tarasy i balkony oraz bardzo wygodny, duży garaż, który pomieści kilka bardzo drogich samochodów. A aranżacja samego wnętrza? Przestrzeń zaaranżowana tak, by wszystkich zachwycała. Nowoczesność najczęściej jest przemieszana z klasyką, do wykończenia zostaną użyte materiały z najwyższej półki - cenowej i jakościowej. Tak wyglądają rezydencje bogaczy i dla nich powstają projekty domów nowoczesnych - nowoczesnych rezydencji.